ArabayaDair.com
KULLANICI YORUMLARI

YORUM GÖNDERME KURALLARI /DENEYİMLER

Genel topluluk kurallarımıza ek olarak, yorumların gönderilmesine ilişkin kurallarımız da vardır. Yorumlar, sitemizde yer alan işletmenin kayıt sayfasına gönderilir ve 1 ve 5 yıldız puanıyla ilişkilendirilir. Seçilen puanlar, işletmenin ARABAYADAİR'in popülerlik sıralamasındaki konumuna ve/veya platformumuzda nasıl görüneceğine etki edebilir

Deneyimler ve Bilgiler

Sitemizde ki bir yorum, sitemizde kayıtlı bir işletmeyle ilgili kişisel deneyiminin dürüst bir anlatımı olmalıdır. Bir yıldız puanıyla ilişkilendirildikleri ve işletmenin Arabayadair'in popülerlik sıralamasındaki konumunu etkiledikleri için, yorumlar, diğer katılımcıların ve topluluğumuz üyelerinin ilgisini çekecek, faydalı ipuçlarını içermeli ve birinci elden yaşanan bir deneyimi temel almalıdır.

Her yorumun birinci elden yaşanan bir deneyimi yansıttığına emin olunması için, her kullanıcının kendi hesabı olmalıdır. Başka bir kullanıcı adına yorum yazamaz veya yorum göndermek için başka bir kullanıcının hesabını kullanamazsınız.

Yorumun yazarı, söz konusu işletmeye daha önceden gitmiş ve orada yaptırdığı işlemler hakkında bilgi sahibi kişilerdir. Yalnızca işletmeyle veya işletme temsilcisiyle yapılan kısa bir telefon görüşmesini aktaran müşterilerin yorumlarını yayımlamayız.

İşletmeyi potansiyel müşteri olarak deneyimlemediyseniz yorumunuzu yayımlamayız.

Yorumların birinci ağızdan yazılmasını gerektiren politikamıza ilişkin, işletmelerdeki ciddi güvenlik olaylarının farkında olmasını sağlamak amacıyla birkaç istisna söz konusudur:

Ölüm: Sitemizde kayıtlı bir işletmede talihsiz bir ölüm vakasının gerçekleşmesi durumunda, aile üyelerinden biri ölen kişinin adına yorum yazabilir. Birden fazla yorum gönderilmesi durumunda; daha yakın bir aile üyesi yorum gönderene kadar, gönderilen ilk yorumu yayımlarız. Herhangi bir zamanda, birlikte işletmeden faydalanan kişilerden birinin dolayı anlatan bir yorum göndermesi hâlinde işletmede bulunmayan aile üyesinin yorumunu kaldırırız.

Çocukların Ciddi Bir Güvenlik Olayına Karışması :

18 yaşından küçük çocukların ebeveynleri veya vasileri, çocuğun saldırı veya ciddi fiziksel yaralanma gibi önemli bir güvenlik olayına karışması durumunda, çocuk adına yorum yazabilir.

Sitemiz içeriğinde ,işletme hakkında yazdığınız deneyimin kendi deneyiminiz olmasını istediğimizden, üçüncü taraflara atfedilen bilgilerin yorumunuzun bir parçası olarak yayımlanmasına izin vermeyiz. Özellikle, aşağıdaki unsurları içeren yorumları (yapılan atıf ne kadar önemsiz olursa olsun) kaldırırız:

İşletmeyle ilgili deneyiminiz sonrasında üçüncü taraflardan öğrendiğiniz bilgiler sitemizde yayımlanmaz.

Deneyiminizle ilgili oldukları sürece, bu kuralın istisnaları şunlardır:

  • Hakkında yorum yapmakta olduğunuz işletmenin bir personeli tarafından size iletilen herhangi bir şey.
  • Birlikte faydalandığınız işletmede yanınızda bulunan kişilerin görüşleri veya deneyimleri.
  • İşletmeyi ziyaret etmeden önce diğer üçüncü kişilerden, başka müşterilerinden veya yerel halktan alınan (ama sosyal medyadan değil) tavsiyelere yönelik küçük referanslar.
  • İşletmeyle ilgili deneyiminize ilişkin avukatınızın veya doktorunuzun fikirleri, tavsiyeleri veya teşhisleri.
  • Herkesçe bilinen (i) gerçekler, (ii) haberler, (iii) kamu görüşleri veya (iv) dünya etkinlikleri (“Herkesçe bilinen”den kasıt, söz konusu destinasyona seyahat eden uluslararası gezginlerin çoğu tarafından bilinen şeylerdir.)
  • Başka bir konuğun deneyimine; (i) bu konuğun doğrudan size bildirdiği ancak şahsen şahit olmadığınız veya (ii) doğrudan personele bildirildiğine şahsen tanık olduğunuz durumlarda yapılan atıflar.
  • Yapılan atıfların, doğrudan sizin veya birlikte işletmede bulunduğunuz kişilerin deneyimlediği bir konuyla ilgili olması gerekir.
  • Örneğin, “M Sanayesinde tanıştığım bir müşeti , bana işletme sahibinin çalışanlarına zamanında ödeme yapmadığını söyledi.” ifadesine yer veren bir yorumu yayımlamayız.
  • “Sanayide karşılaştığım bir müşteri, ben iyi OTO EKSPERTİZ firmasının burası olduğunu söyledi.”
  • ifadesine yer veren bir yorumu yayımlarız.

Sitede yorum yapmaya yetkili kişiler, işletmeyi sizinle aynı zamanda deneyimlemiş olmalıdır.

Seyahat Deneyimleriyle İlgisiz Konular

Politik, Ahlaki, Dinî Görüşler

Sitemiz içerisinde bulunun Yorumlar; politik tercihleri, ahlaki farklılıkları, dini ya da daha geniş kapsamlı sosyal konulara ilişkin bakış açınızı tartışacak bir mecra değildir.
İşletmeler ile ilgili deneyimlerinin son derece kişisel olabileceğini, siyaset ve dinle ilgili konulardaki bakış açılarını kışkırtabileceğini biliyoruz.

Yorum yazdığınız yer veya işletmeyle doğrudan alakalı olduğu ve diğer içerik gönderme kurallarımıza uygun olduğu sürece bu tür yorumları yayımlarız. Farklı şekilde ima edilen bu tür yorumlar kaldırılabilir.

Web sitemizde kayıtlı işletme sahibinin veya çalışanlarının politik, dinî, ahlaki veya sosyal görüşleri yorum yaptığınız deneyimi doğrudan etkiliyorsa bu konu üzerinde durabilirsiniz; ancak konuyu kişisel ve işletme ilgili olmayan bakış açınızı da içerecek şekilde genişletmeyin. Ayrıca, hakkında yorum yaptığınız işletmeyle ilgili kişisel deneyiminiz ayrıntılı olduğu sürece, işletmeler ile ilgili etkileyen yerel geleneklerle ilgili yorumları ve tavsiyeleri de yayımlarız.

Yorum Uzunluğu ve Puanlar

Yorumunuzun, gelecekteki işletme ziyaretlerinizi planlayan ,diğer üyelerimize ilgili yol gösterici bilgiler sunması önemlidir. Bu nedenle, yorumunuz yorum yaptığınız işletme hakkında yeteri derecede çok bilgi içermiyorsa deneyiminiz hakkında ek bilgiler sağlamanızı talep edebiliriz.

Hangi işletmeler olacağı yazılacak , yorumda karekter sayısı ne ise o eklenecek

Yorum içeriğinin hem ayrıntılı ve faydalı olmasını sağlamak hem de verilen puanın ardındaki sebepleri açıkladığına emin olmak için minimum karakter sayısı kuralımızı koyduk. İçerikleri çok az olan yorumlar kaldırılır.

Yıldız puanımız 1’den 5’e kadar olup, 1 “Berbat” ve 5 “Mükemmel” anlamına gelir. Yorum yaptığınızı işletmenin türüne bağlı olarak, ziyaretinizin belirli yönlerini puanlamanızı isteyebiliriz.

Deneyiminizle İlgisiz Konular

Yorumunuzun diğer yorumlar, işletme sahipleri veya Arabayadair politikalarıyla ilgili çok fazla açıklama içermesi durumunda, öncelikle o işletmeyle ilgili deneyiminize odaklanan yeni bir yorum göndermenizi talep ederiz.
Bir yorumun, Arabayadair'de ki bir kaydın sahibi veya rakibi tarafından yazıldığına inanıyorsanız lütfen durumu sitemizdeki raporlama işlevini kullanarak bize bildirin. Gönderilen diğer yorumların sahte olduğunu iddia eden yorumlar, söz konusu bilgi seyahat deneyiminizle ilgili olmadığından yayımlanmaz. Belirli bir işletmenin birden fazla sahtekârlık olayına karıştığını düşünüyorsanız lütfen info@arabayadair.com adresine e-posta göndererek bizimle iletişime geçin. Sahtekârlıkla ilgili başka sorularınız için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son ve Benzersiz Deneyim

Yorumların güncel olmasını sağlamak için tüm yorumların deneyimin yaşanmasından itibaren bir yıl içinde gönderilmesi gerekir.
Sitemize kayıtlı herhangi bir işletme hakkında, deneyim veya ziyaret başına tek bir yorum yazabilirsiniz. Bu, işletme ziyareti başına bir yorum demektir. Orijinal yorumunuzda değişiklik yapmak istiyorsanız söz konusu yorumu kaldırıp yeni bir yorum göndermelisiniz. Her deneyimin farklı olabileceğini bildiğimizden, her bir işletme ziyareti için ayrı bir yorum yayımlarız.

Aynı deneyimden bahseden bir yorumu iki farklı kayıtta yayımlamaz, en alakalı kayıt altında yayımlarız. Birden fazla işletme ziyaretçisinin aynı deneyim hakkında yorum yazmasına izin veririz. Örneğin, siz ve arkadaşınız kendi bakış açılarınızdan ayrı ayrı yorum yazmayı tercih ediyorsanız her iki yorumu da yayımlarız.. Lütfen içeriğin size ait kelimelerle ve kendi bakış açınıza göre yazıldığına emin olun.

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Uzman danışmanlarımız size yardımcı olmak için bekliyor

DESTEK HATTI

0850 242 06 07

Konuşma başlatmak için tıklayın

İhtiyacın olan usta bir tık uzakta!

İhtiyacın olan usta veya hizmet bir tık uzakta! Nerede ve Ne zaman aralığında olursanız olun ihtiyacınız olan arabaya dair ne var ise önünüze sergileyelim, sizlerde içinize sinen ve yorumlarından veya puanlamasından memnun kaldıklarınızla iletişim kurun.

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon Çekici Ara Ustaya
Sor