ArabayaDair.com
Genç Başak Oto tamir bakım & Ecuprime remapping chiptuning

Genç Başak Oto tamir bakım & Ecuprime remapping chiptuning Hakkında;

 

Araçlarınız garantili bir şekilde bakım ve onarımı yapılmaktadır & Adblue iptali Egr iptali Partikül iptali Yakıt tasarrufu yazılım yapılmaktadır & Aracınızdaki bütün sorunları garantili bir şekilde orjinal yedek parçalarla birebir çözüm sağlamaktayız.

 

Hakkımızda

 

EcuPrime Chiptuning & Remapping 2016 Yılında İstanbul'da basit grup araçlar ile hizmet vermeye başlamıştır, Teknolojinin gelişimi ve fırsatlar sonucunda Otomobil , Motosiklet ve Ağır Vasıta Grubunda hizmet vermeye devam etmektedir. Türkiye Genelinde Bayiliklerimiz ile sizlere hizmet vermeyi hedeflemekteyiz.

Dünya genelinde Belçika , Almanya , Avusturya , Portekiz , Tunus , Bosna Hersek , Arnavutluk , Bulgaristan , Gürcistan , Azerbeycan , Fransa gibi birçok ülkede chiptuning işlemi yapan firmaya dosya ve hizmet sağlamaktayız.

Chip Tuning

 

Chip Tuning Nedir?

Chip tuning; otomobil üreticilerinin araçlara belirli standartlar dahilinde performans düzenlemesi yapmak için yerleştirdikleri çipler üzerinde işlem yaparak ya da yeni bir çip takarak aracın var olan performansının üstüne çıkmasını sağlamayı hedefleyen bir işlemdir. Chip tuning sonrası, üreticinin ayarları geçersiz kılınır.

Chip tuning işleminin temelini oluşturan ilk bilgisayarlı motorlar 1990’lı yıllarda yapılmaya başladı. Zaman içerisinde modern teknoloji ile otomobil endüstrisinin iç içe geçmesi sonucu bu tür çipler çok daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başladı. Elbette, tüm teknoloji ürünlerinde olduğu gibi bu çiplerde de performans arttırmak için hızla farklı yöntemler keşfedildi.
 

Chip Tuning Ne Işe Yarar?

Yakıt tüketimi kontrolü, karbondioksit emisyonu, yakıt hava oranı zamanlaması, turbo desteği ve diğer elektronik aksamın kontrolü için zaten son yıllarda çıkan tüm arabalarda çip kullanılmaktadır. Elbette, kullanılan tüm bu çipler aracın en yüksek performansı sağlaması için değil; aracın yasal kurallar çerçevesinde en iyi ve en güvenli performansını sağlamak için kullanılırlar.

Madem daha yükseği var neden sınırları zorlamıyoruz diyen sürücüler, araçlarına yeni bir çip takarak ya da var olan çip, işlemci üzerinde değişiklikler yaparak performans arttırmayı hedefliyorlar. Chip tuning ile gaz kelebeği kontrolü ayarları, valf zamanlaması, turboşarj motorlarda boost ayarlaması, şanzıman sistemi, fren sistemi, hız regülatörü ve benzeri tüm ayarlamalar özelleştirilebiliyor.

Chip Tuning Gerçekten Işe Yarıyor Mu?

 

Chip tuning işlemini yapanlara ve bu işlem için kullanılan süper çipleri üretenlere göre; chip tuning işlemi sonrası benzinli araçlar fazladan 35 beygir gücü, dizel araçlar ise fazladan yaklaşık 50 beygir gücü kazanıyorlar. Yani üreticinin güvenlik amacıyla kısıtladığı motor gücü, sonuna kadar kullanılıyor.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığı zaman chip tuning işleminin gerçekten işe yaradığını söylemek mümkün. Ancak bu tür işlemler motor gücünün sınırları içerisinde bir performans artışı sağlarlar. Elde edilen tork gücü sonucu çok da marjinal bir performans artışı gözlemlenmez ancak artar mı, evet artar.

Genç Başak Oto tamir bakım & Ecuprime remapping chiptuning

5 Puan

2 Yorum

İletişim

  • Telefon : 0 (538) 842 73-58
  • E-Posta : gencbasakotocam@gmail.com
  • Adres : Ünsal, 5045. Sk. No:2, 07220 Kepez/Antalya
Hız Limit İptali
.
EGR Valfi Çözümleri
.
AD Blue Çözümleri
.
Launch Control
.
EGR Valfi Çözümleri
.
Chip Tuning
.
Chip Tuning
.
EGR Valfi Çözümleri
.
EGR Valfi Çözümleri
.
Launch Control
.
AD Blue Çözümleri
.
Hız Limit İptali
.

Ahmet S*****
1.6 polo aracıma soft yazılım yaptırdım. Keşke daha önce yaptırsaymışım.

Osman T*****
Yazılım ile ufak çaplı performans almak istediğimi belirttim. Gayet başarılı bir şekilde yapıldı. Ayrıca İsmail kardeşim çok canayakın

Daha fazla yorum oku

Usta & Esnaf'dan aldığınız
hizmeti değerlendirin.

Lütfen aldığınız hizmeti puanlayınız

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Uzman danışmanlarımız size yardımcı olmak için bekliyor

DESTEK HATTI

0850 242 06 07

Konuşma başlatmak için tıklayın

İhtiyacın olan usta bir tık uzakta!

İhtiyacın olan usta veya hizmet bir tık uzakta! Nerede ve Ne zaman aralığında olursanız olun ihtiyacınız olan arabaya dair ne var ise önünüze sergileyelim, sizlerde içinize sinen ve yorumlarından veya puanlamasından memnun kaldıklarınızla iletişim kurun.

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon Çekici Ara Ustaya
Sor